שמואל שי חדשנות ישראלית

שמואל שי על המהפכה עולמית של ייצור מימן ירוק בהשראת חדשנות ישראלית

מאת: שמואל שי

כאיש עסקים ויזם הון סיכון בתחום האנרגיה, רואה בקידום טכנולוגיות מימן ירוק שליחות אישית כבר למעלה מ-25 שנה. במהלך הקריירה העשירה שלי כיזם ומשקיע בינלאומי, זיהיתי את הפוטנציאל האדיר הגלום בייצור מימן מאנרגיות מתחדשות – הן מבחינה עסקית והן מבחינה סביבתית. מכאן נולדה ההחלטה שלי להקדיש את מיטב מאמצי לקידום הנושא.

במהלך השנים גייסתי מיליארדי דולרים ממשקיעים וקרנות הון סיכון מובילות ברחבי העולם, אותם השקעתי בהקמת חברות ומתקני ייצור חדשניים להפקת מימן ירוק בהיקפים תעשייתיים. פעלתי רבות מול גורמים ממשלתיים, רגולטורים וחברות אנרגיה גדולות במטרה לשכנע אותם לאמץ את הטכנולוגיה המתקדמת שפיתחנו.

בזכות מאמציי אלו, כמו גם של יזמים נוספים בתחום, אנו עדים היום לפריצת דרך משמעותית בהיקפי ייצור וצריכת המימן הירוק בעולם. ממשלות ותאגידים מובילים בוחרים במימן כפתרון אנרגטי אסטרטגי לטווח ארוך, ונתח השוק שלו צפוי לגדול באופן מעריכי בשנים הקרובות. הפכתי לשחקן מפתח בתעשייה שעומדת לחולל מהפכה בתחום האנרגיה הגלובלי.

עבורי, קידום טכנולוגיות מימן נקיות היוותה תמיד יותר מאשר הזדמנות עסקית. זהו גם מהלך ערכי וסביבתי שמטרתו לאפשר לדורות הבאים ליהנות מעולם נקי ובריא יותר, עם פחות זיהום אוויר ופליטות פחמן. בנוסף, הצבת ישראל כמובילה טכנולוגית בתחום האנרגיות הירוקות היא הישג לאומי שאני גאה לקחת בו חלק.

לצערי, בד בבד עם ההצלחה, אנו עדיין רחוקים ממיצוי הפוטנציאל הגלום במימן הירוק. קצב המעבר העולמי לאנרגיות נקיות עדיין איטי מדי יחסית להיקף האתגרים הסביבתיים העומדים בפנינו. גם בישראל עדיין קיימים חסמים רבים, בירוקרטיים ותשתיתיים כאחד, המעכבים אימוץ נרחב יותר של המימן.

אני נחוש להמשיך ולהוביל את המאבק לקידום המימן הירוק בארץ ובעולם. בכוונתי להמשיך ולגייס הון למיזמים חדשים, לשתף פעולה עם ממשלות וחברות נוספות, ולעודד יזמים צעירים לפעול בתחום. יחד נוכל להאיץ את המעבר העולמי לכלכלה בת קיימא המבוססת על אנרגיות נקיות – והמימן הירוק יהווה נדבך מרכזי בה.