ישראל פיגא – רואנדה מזווית אחרת

ישראל פיגא מומחה טיולים מציג עובדות מעניינות על רואנדה שאולי לא ידעתם

רואנדה היא לא מה שהכרתם, מסביר ישראל פיגא, מומחה טיולים. הדבר הראשון שעולה לראש כשרוב האנשים חושבים על רואנדה הוא רצח העם שהתרחש שם בשנת 1994. אכן שואה וטרגדיה עצובה. אף על פי שאסור לשכוח את הטרגדיה הזו, יש עוד כל כך הרבה במדינה הקטנה והיפה הזו. להלן עובדות על רואנדה שאולי אינכם יודעים. חבל, כי זו מדינה מדהימה.

רואנדה היא מדינה ללא חוף. היא מוקפת בארבע מדינות אפריקאיות נוספות: אוגנדה בצפון, טנזניה במזרח, הרפובליקה הדמוקרטית של קונגו במערב ובורונדי בדרום.

מדובר בארץ עם תרבות עשירה, מלאה באמנות, מוזיקה וריקוד.

בעוד שהעולם אולי מכיר מדינות אפריקאיות כמו ניגריה ומצרים. עובדה כי לרוב מתעלמים מרואנדה. עם זאת, האומה המרכז אפריקאית הקטנה היא ביתם של תרבות עשירה מלאה באמנות, אוכל וריקוד. למעשה, רואנדה היא אחת המדינות המגוונות ביותר מבחינה תרבותית באפריקה.

ברואנדה יש שלוש קבוצות אתניות. ההוטו והטוטסי הם שני השבטים הדומיננטיים במדינה, כשהבטווה היא הקבוצה הקטנה ביותר.

במדינה יש תחושה חזקה של אחדות ופטריוטיות. מה שרואים בחיי היום יום שלהם. זה בא לידי ביטוי בשפתם (קיניארואנדה), הנהוגה בכל הארץ. כמו גם בשיטות ובמסורות שלהם כמו אומוגנדה, אימיהיגו וגאקאקה.

המדינה עשירה בחיות בר. הפארק הלאומי דה וולקנס בצפון רואנדה הוא ביתם של אוכלוסייה גדולה של גורילות הרים, והמבקרים יכולים לראות את המינים בסכנת הכחדה מטווח קרוב.

פארקים אחרים ברואנדה מהווים בית למגוון חיות בר, כולל אריות, ג'ירפות, פילים, זברות ועוד. בנוסף, יש במדינה למעלה מ-700 מיני ציפורים שונים, ויער Nyungwe הוא גן עדן לצפרות.

הממשלה מתמקדת בצמצום העוני במדינה. פיתוח ובנייה חדשה. שיקום ערים ואזורי מחיה. המדינה השקיעה מאמצים רבים בקידום יזמות ויצירת מקומות עבודה, מה שסייע להפחית את שיעור האבטלה באופן משמעותי. בנוסף, המדינה פועלת קשה כדי להבטיח שלאזרחיה תהיה גישה לחינוך ולשירותי בריאות. המדינה משקיעה רבות בחינוך, תרבות ואיכות חיים.

המדינה היא ביתם של מספר אגמים יפים. רואנדה היא ארץ הררית יפה עם מספר אגמים ונהרות. אגם קיבו הוא האגם הגדול ביותר במדינה והוא זרוע באיים, כולל אי ששמו ההולם "אי העטלפים" מכיוון שהוא ביתם של אלפי עטלפי פירות!

המדינה היא ביתם של כמה מהאנשים הנראים ביותר באפריקה. הרואנדים ידועים ביופיים ורבים מהמקומיים ניצלו זאת על ידי הקמת סוכנויות דוגמנות. זה הביא לכך שרואנדה הייתה מיקום מוביל עבור דוגמניות ושחקניות.

במדינה יש מערכת תחבורה ציבורית מסודרת. כבישים, מכוניות מתקדמות ומה לא.

עוד משהו חשוב על רואנדה. אסור להכניס למדינה שקיות ניילון. מדובר במדינה שומרת חוק המקפידה על איכות הסביבה.

רוצים לבקר במדינה. דאגו להשגת ויזה מראש.

לעמוד הבית של יורם קראוס בלוג טיולים.

Rwanda ישראל פיגא