יורם קראוס – הרי הגעש המפורסמים בעולם

יורם קראוס – על הרי הגעש המפורסמים בעולם

הרי הגעש המפורסמים ביותר בעולם, מאת יורם קראוס

כאן יורם קראוס, איש עסקים, יזם אבל גם הרפתקן וחובב טיולים, מסעות ומחנאות ברחבי העולם. במאמר זה אספר לכם על הרי הגעש המפורסמים ביותר בעולם. הרי געש אלה הם תזכורת מרתקת לעוצמתו המדהימה של כדור הארץ. בעוד שחלקם עלולים להוות איומים רציניים על חיי אדם, אחרים מציעים חוויה מיוחדת במינה ומופע מרהיב של הפראות והיופי של הטבע.

יורם קראוס . הרי געש
יורם קראוס . הרי געש

אמנם הרי געש אלה יכולים לגרום להרס, אך הם גם מספקים קרקע פורייה לחיים חדשים ומשמשים עדות לחוסן של כדור הארץ ולכוח כוחותיו.

בין אם אתם מחפשים פרץ אדרנלין או רגע שליו של השתקפות, בטוח יש הר געש המושלם עבורכם. אלה הרי הגעש המפורסמים ביותר בעולם בטוחים שיהיו בלתי נשכחים ומרתקים עבור כל מי שאי פעם חלם להתקרב להר געש פעיל.

הר סנט הלנס

הר געש פעיל זה במדינת וושינגטון האמריקאית מפורסם בהתפרצותו בשנת 1980, שהייתה האירוע הוולקני הקטלני ביותר בתולדות ארה"ב, שהביאה להרס ואובדן חיים. למרות עברו ההרסני, ההר הוא כיום אטרקציה תיירותית פופולרית עם מסלולי הליכה, מרכז מבקרים ומראות נוספים.

הר פוג'י

ממוקם על האי הונשו ביפן, הר הגעש הסטרטואי האיקוני הזה הוא הפסגה הגבוהה ביותר במדינה ומהווה חלק חשוב מהתרבות של האומה. למרות שהר הגעש לא התפרץ מאז 1700, הוא עדיין פולט בקביעות ענני אפר באוויר וזה מראה לעין.

Eyjafjallajokull

להר הגעש האיסלנדי הבלתי ניתן לביטוי הזה יש ללא ספק את התהילה הגדולה מכל ברשימה הזו, בעיקר בשל ההתפרצות שלו ב-2010, שגרמה לשיבושים גדולים בנסיעות ברחבי אירופה על ידי עיכוב או הסטת התנועה האווירית. הר הגעש הוא כעת יעד פופולרי לטיולי ג'יפים וטיולי מסוקים, בעוד שמטיילים חסרי פחד יכולים להתקרב אל המכתש וליהנות מנופים של הקרחונים של איסלנד.

קילואה

ככל הנראה הנגיש ביותר מבין הרי הגעש הפעילים בעולם, Kilauea באי הגדול של הוואי מושך אליו כמעט שלושה מיליון מבקרים מדי שנה. בעוד פיצוצים קטסטרופליים הם לא הסגנון שלו, הר הגעש הזה פולט מזרקות לבה ארגמן עמוקות המספקות למבקרים מחזה טבעי ייחודי ומהמם באמת.

ארנל

הר הגעש ארנל מתנשא מעל יערות האזמרגד של קוסטה ריקה, והפך לאטרקציה תיירותית פופולרית עם סיורים בהרי געש המאפשרים למבקרים לחוות את הריגוש שבקרבה מאוד להר געש פעיל. המבקרים יכולים לצפות בזרימת הלבה ולשמוע את קולות המבעבעים והקפיצות של מאגמה עמוק בתוך הליבה הלוהטת של כדור הארץ לחוויה בלתי נשכחת.

זהו הרי הגעש הפחות פעיל ברשימה זו, אבל הוא אחד היפים ביותר. הר הגעש הרדום הזה בניסירוס ביוון אולי לא דרמטי כמו עמיתיו הפעילים יותר, אבל הוא מראה שכדאי לראות עם הפסגה בצורת חרוט ואגם הלבה הטהור שלו. הר הגעש מושווה לעתים קרובות לנוף ירח ומציע נופים מדהימים שבטוח יעצור את הנשימה. אגם המכתש הוא ביתם של מגוון רחב של ציפורים אנדמיות והוא גם המקום המושלם לצפייה בכוכבים. הזמן סיור עם מדריך מקומי כדי לגלות את פנינה נסתרת זו.