אריה גולדין – עקרונות העיצוב הסקנדינביים

אריה גולדין: איך לעצב את הבית בסגנון סקנדינבי

מי לא אוהב בית מעוצב? גם הסקנדינבים אוהבים עיצוב פנים. בכתבה זו אריה גולדין מסביר על מהות העיצוב הסקנדינבי. בסקנדינביה, לאנשים יש דרך ייחודית לעצב את בתיהם. הסגנון שלהם מאוד פשוט, אבל זו דרך מצוינת לגרום לבית שלכם להרגיש נעים ומזמין.

מלבד היותו פשוט, הסגנון הסקנדינבי משלב גם אלמנטים הנפוצים בעולם הטבע. בין אם זה שולחנות קפה מעץ או פמוטי נחושת, אלמנטים אלה מביאים חמימות ובהירות לחדר.

אריה גולדין. עיצוב סקנדינבי
אריה גולדין. עיצוב סקנדינבי

עץ – עיצוב סקנדינבי עושה שימוש בעץ בכל הבית, החל מרצפות ועד קירות, רהיטים ואביזרים. טרנד חדש בסגנון עיצוב זה משלב שימוש בגימורים מתכתיים עם אלמנטים מעץ כמו שולחנות קפה או ארונות מעץ, כדי להוסיף נופך של זוהר וברק לחלל.

רצפות – בבתים סקנדינביים הרצפות הן לרוב מעץ קשה כמו אלון או אורן. הסיבה לכך היא שהרצפות הללו קלות לניקוי וניתן לתחזק אותן לאורך זמן מבלי לוותר על היופי שלהן.

הרצפות מונחות לרוב בדוגמת אדרה כדי ליצור מראה ייחודי. ניתן לראות זאת בדירות נורדיות ישנות רבות יותר.

קירות – הקירות בבתים סקנדינביים לרוב צבועים בלבן כדי לשקף את האור ולהאיר את החללים. בנוסף, עשויים להיות להם חלונות גדולים כדי להכניס כמה שיותר אור שמש טבעי במהלך חודשי החורף.

הדגשים דקורטיביים – על מנת לשמור על מרגיע פנים של בית סקנדינבי, הדגשים הדקורטיביים צריכים להיות פשוטים ולא צפופים מדי. לדוגמה, אגרטלי קרמיקה אלגנטיים, זרוקים עם דוגמאות גיאומטריות וכריות עם עיצובים פשוטים הם כולם אפשרויות נהדרות לקשט את הסלון שלך.

פרחים – בסקנדינביה אנשים אוהבים להוסיף צמחים ירוקים לעיצוב הבית שלהם. הסיבה לכך היא שהם נהנים מהאלמנטים הטבעיים הקיימים בסביבתם.

הפרחים המשמשים בסגנון הקישוט הסקנדינבי הם תוססים וצבעוניים, בדיוק כפי שהם בטבע. הרחובות במדינות הצפוניות מלאים בחנויות פרחים שמוכרות את הפרחים היפים והצבעוניים האלה.

בנוסף לצבע הפרח, חשוב גם להניח את הפרח באגרטל או מיכל בעל מראה טבעי ומלוטש. זה יעניק לפרח יותר חיים ויוסיף נופך של טבע לפנים הבית שלך.

טקסטיל רך – על מנת להוסיף חמימות ונעימות לבית בהשראה נורדית, הטקסטיל המשמש בסגנון זה הוא צמר, עור כבש או אנגורה. הוספת סוגים אלו של בדים לא רק תחמם את החדר אלא היא גם תיראה יותר נעימה ומסבירת פנים לעין.

שטיחים מעור כבש וצמר הם גם פופולריים מאוד בסגנון הסקנדינבי של קישוט. הם מאוד נוחים וחמים וניתן להניח אותם על הרצפה כדי לתת תחושה חמימה וביתית יותר.

מלבד הצבע, פרחים חשובים מאוד גם בעיצוב הסקנדינבי של תפאורה. ניתן להשתמש בהם בצורה של אגרטלים, או לשלב אותם בריהוט כגון כיסויי המיטה.

חשוב לזכור שסגנון הקישוט הסקנדינבי הוא סגנון נצחי, וזה אומר שהוא ימשיך להיות בחירה פופולרית במשך שנים רבות. זהו סגנון שקל מאוד לשלב בעיצוב הפנים שלך, רק על ידי בחירת הפריטים הנכונים כדי להחיות את הסגנון הזה.

לאתר אריה גולדין עיצוב פנים.

אריה גולדין. עיצוב סקנדינבי