אורן קובי אודות

אורן קובי אודות

אודות אורן קובי – מטפס הרים, חובב ספורט אקסטרים ומטייל בינלאומי

אורן קובי, דמות מובילה בתחום הספורט האקסטרים והטיפוס, הוא אישיות מרתקת ושובת לב. הוא נודע כאדם המשלב אומץ ונחישות עם אהבה עמוקה לטבע ולטיולים ברחבי העולם. חייו הסוערים מלאים בהרפתקאות, אתגרים ופסגות שכבש, הן במובן הפיזי והן במובן המטאפורי.

ילדות ונעורים

אורן קובי נולד וגדל בכרמיאל שבצפון הארץ. כבר מגיל צעיר הראה אהבה לטבע ולספורט, בילדותו נהג לטפס על העצים שבסביבת ביתו ולחקור את הגבעות שמסביב. כנער, החל להשתתף בטיולי הרים עם תנועת הנוער המקומית וגילה את אהבתו לטיפוס הרים.

אורן קובי אתר חדש

תחילת הקריירה הספורטיבית

לאחר שירות צבאי ביחידה מובחרת, אורן החל להתמקד בספורט האקסטרים. הוא הצטרף למועדוני טיפוס בישראל והתחיל לנסוע לחו"ל להשתתף בטיולים אתגריים ולטפס על הרים נודעים. אורן זכה להצלחה רבה בתחרויות טיפוס ונהפך למדריך טיפוס מבוקש.

הישגים בולטים

  1. כיבוש פסגת האוורסט – בשנת 2016, אורן הצליח לכבוש את הפסגה הגבוהה ביותר בעולם, האוורסט, במאמץ על-אנושי של מספר שבועות. הכיבוש הפך אותו לגיבור לאומי ולקח את הקריירה שלו לגבהים חדשים.
  2. תחרות טיפוס קרח באלפים – בשנת 2018, השתתף אורן בתחרות טיפוס קרח באלפים הצרפתיים וזכה במקום הראשון. ניצחונו הוכיח שהוא לא רק מטפס הרים מצטיין אלא גם ספורטאי אקסטרים מהמובילים בעולם.
  3. מסע אופניים מקיף בדרום אמריקה – בשנת 2019, אורן יצא למסע אופניים של 6 חודשים, חוצה את יבשת דרום אמריקה מקולומביה לצ'ילה. המסע לווה ברגעים מרגשים והרפתקאות בלתי נשכחות.

תחומי עניין נוספים

אורן לא מסתפק רק בטיפוס הרים. הוא אוהב לגלוש, לצנוח ממטוסים ולעסוק בספורט ימי. הוא גם חובב טיולים רגליים ומטייל במקומות נידחים ברחבי העולם. בנוסף, הוא מקדיש זמן לפעילויות חברתיות, כולל הרצאות בבתי ספר ותמיכה בפרויקטים סביבתיים.

פרויקטים נוכחיים

  1. המסע לקטבים – אורן מתכנן מסע חדשני לקוטב הצפוני והדרומי כאחד, כדי להעלות את המודעות לשינויי האקלים.
  2. הקמת בית ספר לטיפוס – אורן עובד על פתיחת בית ספר לטיפוס שיתמקד בחינוך דור חדש של מטפסים צעירים בישראל.
  3. כתיבת ספר אוטוביוגרפי – אורן בעיצומה של כתיבת ספר שמתאר את חייו, הישגיו, וההרפתקאות הרבות שחווה.

קשר אישי

אורן נשוי ליעל, צלמת טבע מקצועית, ואב לשניים, נועה ויובל, שממשיכים את דרכו בטבע ובספורט האקסטרים. המשפחה מתגוררת בבית קטן על צלע הר בכרמל, עם נוף מרהיב לים.

יצירת קשר

אורן קובי מזמין אתכם להצטרף למסעותיו ולהכיר את העולם דרך עיניו. רוצים לדעת יותר על הרפתקאותיו או להצטרף לאחד המסעות? מוזמנים ליצור קשר דרך האתר או לעקוב אחרי הדפים החברתיים שלו.